Λύκειο Δροσιάς - Χαλκίδας | Δροσιά 341 00 | mail@lyk-drosias.eyv.sch.gr | +30 22210 99922

Location

Διεύθυνση Δροσιά 34100

time

Ωράριο 8:00 - 14:00

Καλέστε +30 22210 99922

Σεμιναριο Α΄Βοηθειων

Στο Γελ Δροσιάς την Τετάρτη 8/3/2023 έγινε παρουσίαση σε θέματα Α΄ Βοηθειών από τον επαγγελματία υγείας διασώστη, νοσηλευτή, πρόεδρο του ΟΕΔ Ευβοίας και πιστοποιημένο ανανήπτη από το ERC και το European Council Registation κ. Τζιγιάννη Σταύρο. Το σεμινάριο παρακολούθησαν όλοι οι μαθητές καθώς και οι εκπαιδευτικοί του Γελ Δροσιάς ενώ ακολούθησε πρακτική εξάσκηση στο ΚΑΡΠΑ και σε άλλες καταστάσεις έκτακτης ανάγκης. Τον κ. Τζιγιάννη συνέόδευσαν και βοήθησαν οι μαθητές του Γυμνασίου Νέας Αρτάκης Γκάνη Φανή και Κωνσταντίνος Μιτζιφίρης οι οποίοι από 9 ετών είναι μέλη του ΟΕΔ Ευβοίας και σήμερα είναι οι νεότεροι σε ηλικία πιστοποιημένοι ανανήπτες κάτοχοι  BLS και PAIDIATRIC BLS. Τέλος, ευχαριστούμε θερμά τον κ. Τζιγιάννη Σταύρο και τα μέλη του ΟΕΔ Ευβοίας καθώς η συνεργασία τους με την Ομάδα Α΄Βοηθειών Γελ Δροσιάς είναι συνεχής και αποδοτική.

GALLERY