Λύκειο Δροσιάς - Χαλκίδας | Δροσιά 341 00 | mail@lyk-drosias.eyv.sch.gr | +30 22210 99922

Location

Διεύθυνση Δροσιά 34100

time

Ωράριο 8:00 - 14:00

Καλέστε +30 22210 99922

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

Γεώργιος Κ. Καραγκούνης

Αποφοίτησε το 1989 από το Γελ Κανήθου. Εισήχθη στην ΑΕΣΑ (Ανωτάτη Εκκλησιαστική Ακαδημία)από την οποία αποφοίτησε λαμβάνοντας το Πτυχίο του το έτος 1992. Το 1995 έλαβε το πτυχίο της Θεολογικής σχολής του ΕΚΠΑ με βαθμό Λίαν Καλώς. Το 2003 έλαβε το πτυχίο της Φιλοσοφικής σχολής του ΕΚΠΑ με βαθμό Λίαν Καλώς. Το 2017 έλαβε Μεταπτυχιακό τίτλο στη Βυζαντινή Μουσικολογία από το Τμήμα Μουσικών Σπουδών του ΕΚΠΑ με βαθμό Άριστα 10.

Είναι κάτοχος:

• Πτυχίου ΙΕΚ Κοντολέφα στη Διοίκηση Επιχειρήσεων
  • Πτυχίου ΔΙΕΚ Χαλκίδας στη Λογιστική
  • Διπλώματος Βυζαντινής Μουσικής
  • Πτυχίου TOIEC στην Αγγλική γλώσσα
  • Πιστοποίησης ΤΠΕ Α΄επιπέδου (Η/Υ)
  • Πιστοποιημένος Διασώστης κάτοχος BLS του European Registration Council και επιμορφωμένος στις Α΄ Βοήθειες με Πτυχίο 4μηνης παρακολούθησης ΟΕΔ και άλλων σχετικών σεμιναρίων
  • Ετήσιου Σεμιναρίου 500 ωρών του ΚΕΔΙΒΙΜ στην Διοίκηση Σχολικών Μονάδων
  • Διπλώματος ιστιοπλοΐας Α΄ επιπέδου
  • Σεμιναρίων σε θέματα σχολικής ζωής (δημόσιας διοίκησης, διδασκαλίας με σύγχρονα μέσα, διαφοροποιημένης διδασκαλίας, επειγουσών καταστάσεων, σχολικής ψυχολογίας κ.α)

Είναι Διευθυντής στο Γελ Δροσιάς Χαλκίδας από το 2017 ως σήμερα.

GALLERY